на головну сторінку незалежний культурологічний часопис <Ї>

   www.ji-magazine.lviv.ua
 

Богдан Яременко

Що робити журналісту під час війни?

У нас тут на якійсь із гілок в ФБ йде дискусія, що робити журналісту під час війни? Одна з відповідей - те, що і в мирний час - дотримуватися журналістських стандартів.

Особисто мене така відповідь не задовільняє, але зараз не про це.

Ізраїль заявив, що закриває на території країни мережу катарського телеканалу Аль Джазіра, відкликає акредитацію журналістів, скасовує ліцензію, технічно перешкоджатиме ретрансляції програм в кабельних мережах і по супутнику.

Офіційно заявлена причина звучить дещо екзотично - деякі країни визнали Аль Джазіру такою, що підтримує терористів, і є екстремістською. І все. Без прикладів.

Я не маю можливості дивитися Аль Джазіру на різних мовах, окрім англійської. Те, що можу і постійно дивлюсь англіійською, може не завжди глибоко (а хто з нас цим не грішить?), але завжди об"єктивно (наскільки це можливо), і абсолютно точно ніколи нічого на підтримку терористів чи екстремістів. Ну, нічим не нижчі стандарти Аль Джазіри за Дойче веле, CNN, BBC і тд. І абсолютно точно - значно вищі їх стандарти за Спутнік, Звєзду чи інше російське сміття, що безперешкодно транслюватиметься в Ізраїлі далі.

Справжня причина цієї заборони на поверхні. Для Ізраїлю важливо підтримувати дружні відносини з групою сунітських держав регіону (дехто назвав би їх групою сунітських деспотій), як Саудівська Аравія, Єгипет і тд., які здійснюють блокаду Катару.

Міркування національної безпеки Ізраїль вчергове поставив вище за свій імідж єдиної правової і демократичної держави регіону (дуже важливий для Ізраїля імідж). І навіть повністю усвідомлюючи чистий цинізм цього рішення я не готовий звинуватити Ізраїль в чомусь.

Під час війни і в умовах виживання є нагальніші міркування, ніж якісь там стандарти BBC (до речі, не знаю як швидко журналісти самої BBC забули би про свої стандарти, якби їх країна опинилась у війні?)

Перемога - найвища потреба і цінність у війні. Лише перемога зберігає життя і найбільше захищає інтереси свого народу.

Звичайно, не варто при цьому забувати, що не усі злочині мають строк давності, і що буде для кожного з нас Вищий Суд. Але абсолютно точно війна - не час перейматися речами умовними.

6 08 2017