на головну сторінку незалежний культурологічний часопис <Ї>

   www.ji-magazine.lviv.ua
 

Завершення АТО:
все, що потрібно знати про новий закон

Народний депутат від “Народного фронту”, військовий експерт Дмитро Тимчук розповів про засідання робочої групи з доопрацювання законопроекту «Про Особливості державної політики з Відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою теріторією Донецької та Луганської областей України». Раніше даний проект анонсував секретар РНБО Олександр Турчинов (https://politeka.net/ua/449788-deokupatsiya-donbasu-shcho-dozvolyt-zrobyty-novyy-zakon/).

Нардеп зазначив, що робота над законопроектом закінчується. У зв’язку з цим він відповів на деякі важливі нюанси.

Зокрема, Тимчук пояснив, що мета даного законопроекту пов’язана з вичерпанням можливостей формату АТО, який дозволив зупинити наступ росіян. У той же час Київ не може оголосити РФ відкриту війну, оскільки не в змозі вести повномасштабні бойові дії з цією країною.

“Така нинішня “де-факто війна без війни де-юре»- і є суть путінської “гібридної агресії». На ці реалії ми знайшли не менш «гібридну відповідь» у вигляді даного законопроекту, коли українська армія може використовуватися для звільнення окупованих росіянами територій без юридичного стану війни з РФ”, – пояснює нардеп.

Також нардеп пояснив, що питання переформатування АТО на 4-му році війни виникло через зрив Москвою Мінського процесу та інтеграцією ОРДЛО в економіку РФ.

На заміну АТО при цьому прийде військова операція, яка буде керуватися не СБУ (як зараз, в режимі АТО), а Оперативним штабом. Загальне керівництво Оперативним штабом здійснюватиме президент і Генштаб. Президенту надається право як вирішувати питання використання сил і засобів ЗСУ в операції, так і залучати інші силові структури.

Законопроект також дозволяє вводити воєнний стан на розсуд президента. У той же час законопроект не означає відмову України від Мінських угод.

“Україна, як і раніше, робить ставку на політико-дипломатичний спосіб вирішення конфлікту на Донбасі. Однак захистити себе і примушувати будь-якими шляхами Росію до виконання Мінська – наше святе право і обов’язок”, – додав Тимчук.

19 06 2017

https://politeka.net/ua/449828-zavershenie-ato-vse-chto-nuzhno-znat-o-novom-zakone/