на головну сторінку незалежний культурологічний часопис <Ї>

   www.ji-magazine.lviv.ua
 

Олексій Панич

Країна йде на всі чотири сторони?

У старому радянському фільмі про Аладдіна був такий епізод: джин питає в Аладдіна, що робити зі злим чаклуном, на що Аладдін каже: "Хай йде на всі чотири сторони!". Джин виконує побажання буквально, і з одного чаклуна виникають чотири, які розбігаються в різні боки (хто хоче поглянути, дивіться ось тут: https://bit.ly/2jVgAFc). Ну от, в мене зараз таке враження, що з нашою країною відбувається приблизно те саме.

Народ "хотів змін", причому різні люди хотіли різних змін, навіть діаметрально протилежних. І всі ці охочі до змін проголосували за Зе/СН. Так і казали: "хай що завгодно інше, аби не те, що досі".

То чи слід дивуватися, що зараз всі ці протилежні бажання худо-бідно здійснюються водночас?

Хто хотів реваншу - має реванш.

Хто хотів лібертаріанців в уряді - має лібертаріанців.

Хто хотів заштовхнути у владу людей, які не прижилися там за часів ПП - мають цих людей у владі або при владі (в діапазоні від Рябошапки, Абромавічуса і Данилюка до Хорошковського, Портнова і Коломойського).

Хто хотів мега-розпродаж решток державної власності - вже напоготові. Хто хотів ринок землі - вже напоготові, до кінця року почнеться.

Одною рукою лібералізуємо, другою "закручуємо гайки" і підсилюємо централізовану владну вертикаль.

На зовнішньому фронті - водночас "продовжуємо рухатися до Європи" і "налагоджуємо відносини з Росією", причому інколи виявляється, що друге аж ніяк не суперечить першому (sic!), якщо під першим розуміти швидке виконання забаганок наших "європейських союзників" на кшталт "та замиріться ви вже, задрали сварити нас з Кремлем!". "Демократичний популізм" і швидкий рух до деспотії - в одному флаконі (власне, це і називається "неліберальна демократія", а що ви хотіли).

Варто згадати, що "багатовекторна" політика в нас за часів Кучми вже була. Але щоб різні гілки та різні представники влади так енергійно рушили у всіх можливих векторах одночасно - це, гадаю, щось новеньке.

І головне питання - чи піде від цього країна врозтіч (зі зривом в анархію), або все ж таки намацає якуcь формулу "динамічної рівноваги". Скоро дізнаємося.

4 09 2019

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2405206082930588&id=100003236608928&sfnsn=mo