на головну сторінку незалежний культурологічний часопис <Ї>

   www.ji-magazine.lviv.ua
 

Віталій Портніков

Мінський процес має винятково імітаційний характер

Коментатори відставки Безсмертного з Мінської контактної групи чомусь не згадують, що Зеленський – не перший президент України, який прийняв таке рішення. Першим був Порошенко. Й у рішенні Порошенка, як і в рішенні Зеленського, була своя логіка.

Мінський процес має винятково імітаційний характер. Війна все одно триватиме рівно стільки, скільки це необхідно Росії для ліквідації Української держави або для відмови від цієї ідеї. Мова йде не про роки навіть, а про десятиліття української приреченості на війну, кризи, втрати й розчарування.

Але при цьому сторони зацікавлені в Мінському процесі як в імітації. Тому що для України продовження процесуце одночасно продовження санкцій проти Росії. А для Росії це доказ своєї "конструктивності", ролі "посередниці" й можливість посадити своїх маріонеток за стіл переговорів із Україною.

Безсмертний двічі залишав Мінську групу саме тому, що зацікавлений у політичному, а не в імітаційному процесі. А президент України зацікавлений в імітації, а не в реальній політиці в Мінську. Так, можливо, досвідчений Порошенко більшою мірою розумів це, ніж далекий від реального життя Зеленський. Можливо, Зеленський усе ще має ілюзії щодо шансів домовитися з Путіним – тут Безсмертний може мати рацію.

Однак ніякого значення це взагалі не має. Зеленський ні з ким не домовитьсяінакше як на умовах, які мають на увазі повну капітуляцію України та її швидкий демонтаж. А в цьому не зацікавлені ні сам Зеленський, ні Захід. Ну й іще не зацікавлений український народ, який прокинеться вже за кілька місяціві почне відбуватися те, про що ні Зеленський, ні Путін, ні Захід, ні сам український народ навіть не здогадуються.

Одне можу пообіцяти: нудно не буде нікому. І Романові Безсмертному також – просто він зрозумів неминучість процесів пробудження одним із перших.

14 08 2019

https://uainfo.org/blognews/1565787559-minskiy-protses-mae-vinyatkovo-imitatsiyniy-harakter-portnikov.html