на головну сторінку незалежний культурологічний часопис <Ї>

   www.ji-magazine.lviv.ua
 

Гаррі Селдон

Кто виноват и что делать або революція інтернет-хом’ячків

Ця стаття написана для всіх, хто хоче жити в заможній Україні, яка є членом Євросоюзу.

 

Шановні друзі, розуміючи всю складність моменту і відсутність конструктивних ідей, як у опозиції так і у правлячої хунти, вирішив написати ессе з ідеями, і що можна зробити в поточний момент.

 

Executive summary

Єдиним мирним виходом, з поточної політичної, економічної та соціальної кризи є перетворення енергії Майдану в створення сучасної Європейської молодіжної партії України, яка б поставила перед собою завдання привести єдину і неподільну соборну Україну в лоно Європейських країн, через членство в Євросоюзі. Партії, побудованої на основі відсутності єдиного лідера, і фондуємої по принципу краудсорсінгу і прийняття рішень на основі інтернет голосувань і роботи експертних груп.

 

Передумови

 

Непідписання президентом України В. Януковичем асоціативного договору з Євросоюзом і нічний розгін майдану, плюс неможливість опозиції мирним шляхом після цього зняти навіть Уряд очолюваний М.Азаровим, створили в Україні патову ситуацію. Ця ситуація характеризується наступними важливими моментами щодо еліт:

-                     перелякана правляча еліта, що захопила владу в Україні за допомогою (частково підтасованих і підкуплених) парламентських і президентських виборів, знаходиться в ідейному глухому куті, щодо подальших дій і перспектив країни на найближчі два роки. Глибокий дефіцит бюджету і відсутність джерел для його наповнення не дають конструктивного локального виходу з ситуації. Політична складова є абсолютно туманною, враховуючи стан військової мобілізації і відсутності будь якого дискусії всередині розумної частини Партії Регіонів. Єдине питання консенсусу – треба хоча би виграти наступні президентські вибори, тому що наступить гаплик.

-                     Перелякана опозиція, що втратила владу і довіру, знаходиться  в ідейному глухому куті з єдиною конструктивною ідеєю “Юлі Волю”, де головним є бажання перекласти відповідальність за прийняття рішень на єдину «бабу зі сталевими яйцями». Зрозумілий глухий кут мирного Майдану не дає ніякого шансу на створення більш глибинних змістів ніж: “Хто не скаче, той москаль”. Політична складова відсутня, так як відсутній конструктивний диспут, в хаосі тактичного управління великим натовпом людей на Майдані. Єдине, не криваве питання консенсусу - треба хоча би виграти наступні президентські вибори, тому що наступить гаплик. На сьогодні є бачення, того що є можливість зняти Уряд, але це не означає, що є вихід для референдуму або/і імпічменту президенту.

-                     Молода соціально-мережева високоосвічена еліта зі знаннями як мінімум трьох мов і бажанням жити в Європі знаходиться в ідейному глухому куті, щодо того, як туди попасти. Принцип «втекти якнайшвидше звідси», дуже хороший і конструктивний але тільки для невеликої частини еліти, якій вдасться це зробити. Для іншої частини, яка об`єднує сучасну еліту зі всієї України, є розуміння того, що єдине не криваве  питання консенсусу - треба хоча би виграти наступні президентські вибори, тому що  наступить гаплик. Стояння на майдані, якщо не вилиється в певні вимушені рішення влади внаслідок справедливого тиску (як то повна чи часткова відставка уряду, і дуже малоімовірно враховуючи їх неадекватність, дочергові парламентські і президентські вибори) нічого крім великої кількості емоційних контактів, абсолютно нічого не дасть. Будь-яке збройне, криваве протистояння буде лише наруку російському плану розриву України з мінімальним забиранням (завданням анексії) Криму, а можливо також і всього Сходу України. Залишається мирне вирішення проблеми, через загально демократичні принципи, прийнятні в Європі. Це рішення – об’єднати молоді демократичні сили, які проявили себе під час майдану, не дати вийти енергії Майдану в “свисток” емоцій.

Мета

Перетворити Україну в сучасну та модернову європейську державу.

Бачення

Шляхом створення молодіжної європейської модернової партії, виграти вибори президента України в 2015 році і за десять років стати повноправним членом європейського співтовариства.

Цілі

1.     Створити модернову (базовану на соціально-мережевих функціях) сучасну (партія мережевого типу, не базовану на лідері–особистості, а базовану на цінностях самої партії), молодіжну (з залученням молодого покоління(молодим поколінням – в Україні традиційно є люди біля 40 років :), асоціального до старих партій (або старого зразка) і з категоричною забороною старих лідерів –поводирів,) партію, взявши за основу молодіжні незалежні структури, які власне і створили майдан. Перетворити Майдан – в створення партійної структури. Назва – питання рішення самої молоді – Українська солідарність, Європейська українська Молодь (ЄУМ) – що заводно льки би скорочення було адекватним.

2.     Виграти вибори президента України. Під виграшом розуміємо прихід будь-якого президента до влади, крім президента від партії регіонів. Бажано президента, котрий ще до виборів підтримає програму молодіжної партії.

3.     Стати парламентською партією на наступних виборах з завоюванням як мінімум 15% по всій Україні.

4.     Очолити евроінтеграційний рух в Україні з запровадженням великої кількості змін згідно соціально-економічної програми партії

Фундаментальні принципи і цінності ЄУМ

1.                              Вся діяльність ЄУМ має базуватись на головній цінності – неподільності і суверенності держави України, її розвитку і вдосконаленню і благополуччю (на службі у) громадян України.

2.                              Основними цінностями є Європейські права і свободи людини, соціальна справедливість

2.     Для створення такої партії є сенс об`єднатися навколо тих речей які нас об`єднують і не обговорювати ті речі, які більше 20 років служать для розколу держави. Саме тому :

- ми припиняємо дискусію, стосовно державної мови в Україні. Сучасні Українці повинні добре володіти трьома мовам -українською, російською і англійською. Як модернова партія ми ставимо питання про те що відповідає сучасності володіти англійською мовою і, що ні один чиновник від певного рівня управління, не може бути призначений без чудового (реального) володіння, як мінімум цими трьома мовами

-     ми припиняємо дискусію стосовно релігійних уподобань, конфесій і церков. Церква відділена від держави і атеїзм є такою ж релігією як і всі інші.

-     ми припиняємо непрофесійну дискусію стосовно історії України, її героїв і ворогів. Ми цінуємо тих, хто віддав своє життя за свободу України, вне залежності (незалежно від) від сторони на якій вони воювали. Ми пам’ятаємо про жертви, які понесла наша країна у чужих війнах

- ми використовуємо, головні модерні конструктивні цінності які надає нам час:

a.    Соціальні мережі, як інструмент спілкування, думки, соцопитувань і розповсюдження ідей;

b.     Загального обговорення і референдумів голосування всіх членів партії по найважливіших питаннях партійного життя при професійній, експертній підготовці цих рішень і ідей.

c.      Відсутність одного лідера для прийняття рішень і обговорень. Наявність лідерів-спікерів для донесення думок для суспільства. Ми маємо перейти на наступний європейський підхід: «Партія важливіша за лідера». Партія повинна офрмуватись навколо достатньо великого ядра засновників партії, які зараз проявили себе на Майданах. Таких як Єгор Соболєв, Ігор Луценко, Сашко Положинський.

d.     Інтернет , мобілки, відео- і фотозйомка, інші ідеї стосовно того, щоб унеможливлювати корупцію в середині партії і під час проведення виборів – як інструменти контролю влади.

e.     Краудсорсінг – як основний елемент поповнення коштів для діяльності партії. Заборона виключного олігархічного фінансування партії. Відкритість щодо діяльності та фінансів. Ті хто фінансує, має бачити куди йдуть кошти. Відкритий баланс проиходів і трат.

f.      Краудфандінг- для ідей і розвитку.  Не може один лідер, ні президіум чи інший орган бути більш розумним за енергію голубого океана особистостей. Критикуєш – пропонуй, організовуй, обговорюй, збирай кошти на ідею і втілюй!

g.     Люстрація для членства в партії. Мають бути дуже переконливі докази того, що людину яку, приймають в впартію не є просто в десятий раз перефарбованим комуністом.

h.     ЄУМ – є партією ВСІЄЇ України. Ми не розділяємо області і райони, ми розділені тільки по прагненню до Європи. Ми також розділені по конструктивному підходу до вирішення ідей. Панікери, провокатори, агенти КГБ, хворі люди, тролі і боти вираховуються і видаляються. Служба безпеки – важливий елемент партії.

і.    Є ще багато різної єрунди, яку ми поважаємо і цінуємо. Але воно не виходить за рамки нормальних культурних цінностей України. Крім одного – “Забери в бабусі паспорт, перед тим як вона захоче піти проголосувати” Не дайте минулому знову визначити шлях розвитку країни! Добиваємось зміни виборчого законодавства для виборів усіх рівнів: відміни загального виборчого права для засуджених за злочини (вт.ч. економічні), попередня реєстрація виборця як спосіб контролю за фальсифікаціями і офіційне підтвердження своєї відповідальності як громадянина України і свідомого виборця.

 

 


 

Економічна політика

Передумови (написано В. Федоріним)

У країні другий рік поспіль економічна криза. Просвіту не видно. Справа, звичайно, не в зовнішніх чинниках. Ця криза створена руками некомпетентного і корумпованого уряду.

Якщо подивитися на результати економічного розвитку країн, які чверть століття тому покінчили з комунізмом, Україна виявиться аутсайдером. За динамікою ВВП на душу населення країна займе останнє місце серед майже трьох десятків східноєвропейських і азіатських країн .

Держава, що перерозподіляє майже половину валового внутрішнього продукту, поставило країну на межу краху . Режим, що сконцентрував максимальні за історію країни повноваження в одних руках, стурбований тільки власним виживанням після президентських виборів 2015 року. Єдине, що його турбує, - де перехопити грошей, щоб заткнути дірки в бюджеті і платіжному балансі .

Переобратися - а там хоч трава не рости.

Але Україні не потрібні іноземні субсидії. Україні потрібні інвестиції . А для цього потрібно перестворити свою державу. Нинішнє - прирікає країну на бідність і відсталість.

Українцям пора повернути свою землю і державу собі. А для цього потрібно встановити правила гри, які заохочуватимуть кращі якості народу - працьовитість, розум, повага до знань, професійну гідність .

Економічна програма

·       Скорочення функцій держави. Пенсійна реформа - скасування всіх і всіляких пільг для колишніх держслужбовців. Вони просто не заробили свої привілеї - подивіться на економічні результати України та інших пострадянських країн. І навіть неважливо, у чиїх кишенях осіла різниця. Дурість, як і жадібність, не заслуговує заохочення.

·       Децентралізація - передача зобов'язань і повноважень зі столиці в обласні та районні центри.

·       Деполітизація бізнесу та регулювання . Рішення в компаніях і державних агентствах повинні прийматися на підставі суто ділових міркувань, а не заради максимізації політичного капіталу тієї чи іншої політичної сили .

·       Відкритість для іноземних технологій, капіталу, кращих практик .

·       Реформа правоохоронної та судової системи.

·       Нульова терпимість до корупції та іншим гріхам еліти. Відмова від логіки - так, це сучий син, але він наш сучий син.

·       Широка політична та економічна амністія - з найжорстокішим переслідуванням тих, хто не підкориться новим правилам гри.

·       Свобода засобів масової інформації та заборону цензури.

·       Необхідні цільові жорсткі реформи дуже багатьох сфер життя – охорона здоров’я, пенсійна реформа, реформа вищої школи, тощо. Ми виходимо з необхідності залучення для формування і проведення цих реформ професіоналів з досвідом подібних реформ у Європі і Світі.

Українці показали, що вміють запитувати у своєї еліти. Можна зрозуміти розчарування Помаранчевою революцією, але учасники Майдану 2004 року повинні розуміти: тоді вони запобігли встановлення куди гіршого режиму, ніж той, що Україна має зараз.

Політична програма

Передумови

Всі казли, а ми в бєлом.

 

Програма

Україна - федеративна президентська Республіка з всіма сильними гілками влади і під контролем незалежної преси.

Україна може бути федеративною республікою Федеративність України, полягає в розумінні історичної регіональної специфіки і необхідності розвитку різних культур, народів і історичних частин країни. Ми цінуємо і розвиваємо відмінності і але в першу чергу поважаємо і цементуємо те що нас об`єднує – бажання жити в сильній справедливій європейській державі.

 

 

ПЫСЫ

Автор опису не хоче бути ні членом партії ні президентом. Йому просто хочеться жити в Європейській Україні і щоб його діти там жили не під владою шпани в дорогих піджаках.





 

Яндекс.Метрика