на головну сторінку незалежний культурологічний часопис <Ї>

   www.ji-magazine.lviv.ua
 

GULLAP (Інститут Ґеллапа — американський інститут дослідження громадської думки)

Рекордні 68 % реципієнтів у США
розглядають Росію як недруга чи ворога

Прихльність до Путіна впала нижче 10 %; Україна сприймається як друг

Вашингтон, округ Колумбія - Після бурхливої ​​зими, коли Росія опонувала Заходу з приводу ситуації в Криму, більш ніж дві третини американців почали розглядати Росію як  недруга  (44 %) або ворога (24 %) для США. Ця зміна настроїв відбулася в останні роки і сьогодні досягла  рекордно високого рівня за весь період з 1999 року.

Сприйняття Американцями Росії як Друга чи Ворога

Будь-ласка скажіть чи Ви вважаєте Росію союзником Сполучених Штатів, вважаєте дружньою країною, але не союзник чи вважаєте ворогом? 

Опитування 22-23 березня було проведене після  референдуму про відєднання Криму  від України, і президент Росії Володимир Путін заявив, що Крим приєднався до Російської Федерації. Починаючи з 1999 до середини минулого року, американці розглядали Росію більше в позитивному ракурсі, ніж в негативному. Навіть відносно нещодавно, e червні 2013 року, 52 % американців вважали, що Росія є союзником або другом для США.

Негативне ставлення американців є порівняно нещодавнім явищем, яке появилося у період зростання напруги у відносинах США - Росія після  надання Путіним тимчасового притулку Едварду Сноудену, колишньому працівнику Агентства Національної Безпеки США, який оприлюднив громадськості інформацію про стеження АНБ США (NSA USA) за інформаційними системами багатьох країн світу. Путін також втрутився в Сирійський конфлікт щодо застосування хімічної зброї на весні минулого року, в кінцевому рахунку запропонував мирне вирішення, і «виніс догану» президенту США Бараку Обамі у своїй публікації  в New York Times.

Взимку цього року, до Росії була прикута величезна увага і через Олімпіаду в Сочі, і в тому числі через її політику щодо сексуальних меншин, і до труднощів у підготовці до зимових ігор і побоювань з приводу можливих терористичних атак на світових змаганнях. Але ситуація в Криму зібрала найсвіжіші заголовки через те, що Путін поставив під сумнів суверенітет та територіальну цілісність незалежної країни.

Україну розглядають в якості союзника або товариша для США

Водночас, 64 % американців вважають, що Україна є союзною (17 %) або дружньою (47 %) країною для США. Це вперше, коли в Gallup поставили це конкретне питання про Україну, і реакція американців щодо нього була помірнішою, ніж на схожі питання щодо ставлення до інших країн, які в Gallup часто розглядаються як союзники. Наприклад, 86 % американців у такому ж опитуванні сказали, що Франція є союзником або дружньою країною, і 92 % вважають Велику Британію таким же ж партнером.

Ставлення Американців щодо України.

Будь-ласка скажіть чи Ви вважаєте Україну союзником Сполучених Штатів, вважаєте дружньою країною, але не союзник чи вважаєте ворогом? 

Рейтинг Лояльності до Путіна впав до рекордно низького рівня

В останньому опитуванні рейтинг лояльності до президента Росії впав до 9 %, в порівнянні з опитуваннями проведеними в лютому це падіння становить 10 пунктів до низу. Рейтинг несхвалення виріс на шість пунктів  до показника  69 %. Хоча він ніколи не користувався популярністю у США, американці ставилися до Путіна можна сказати  більше прихильно, ніж негативно тільки  у 2002 та 2003 роках, під час його першого терміну перебування на посаді.

Ставлення Американців до Президента РФ Путіна В.В.

Чи Ви ставитеся прихильно чи несхвально до Володимира Путіна?

Підсумок

На цьому тижні Обама заявив, що поки  він не передбачає ініціації нової «холодної війни» між США і Росією, зараз одним з пріоритетних завдань є захист України. Напруженість ситуації породжена інтересами  Росії в Криму безпосередньо вплинули на погляди американців стосовно Росії і Путіна, які зараз знаходяться на історичних мінімумах. Поки незрозуміло, яким буде розвиток подій в Кримському конфлікті - і в регіоні в цілому - радикально різкі дії американців, незважаючи на заяви Обами, нагадують Холодну війну.

Подальший розвиток подій цього тижня, а саме те, що США та інші члени G7  успішно виштовхнули Росію з цього конклаву є ознакою того, що напруженість у відносинах  США та Росії, швидше за все, збережеться і в найближчій перспективі.

 

http://www.gallup.com/poll/168110/record-view-russia-unfriendly-enemy.aspx?utm_source=alert&utm_medium=email&utm_campaign=syndication&utm_content=morelink&utm_term=All%20Gallup%20Headlines%20-%20Politics

 

 

Яндекс.Метрика