на головну сторінку незалежний культурологічний часопис <Ї>

   www.ji-magazine.lviv.ua
 

Валентин Краснопьоров

Росія виступає за ескалацію.
Аналіз щодо ДНР останніх днів

Виступ Путіна перед діючим головою ОБСЄ був повним фарсом. Це було звичайне відведення очей від справжнього бажання далі розгойдувати ситуацію в Україні. Навіть у переговорах сепаратистів через Zello куратори з московським акцентом не соромляться стверджувати, що для впевненого заходу російських військ двох регіонів підконтрольних сепаратистам не достатньо. Здається, що російська еліта і далі керується ленінськими постулатами, один з яких каже: «Повстання, котре почало оборонятися приречене на загибель».

Росія вв’язавшись у боротьбу за Східні регіони України опинилася у ситуації, коли вимушена боротися і з внутрішніми елітами, а саме їх інтересами, та зі звичайними проблемами людей цього регіону, основних з яких корупція. Явний приклад цьому є процес створення та розширення Донецької народної республіки. Головна проблема – кадри. А кадри мають властивість підпадати під вплив, або взагалі саботувати сценарій через свою некомпетентність та корупційність. Доказом цьому є історія з самопризначеним мером Слов’янська Пономарьовим, якого підозрюють у привласненні коштів наданих йому з РФ для дестабілізації у регіоні. Можна бути впевненими, що розкрадання грошей на сепаратизм має широке явище. Щодо місцевих груп, то спостерігалося бажання Рената Ахмєтова, котрий став майже чи не єдиною потужною та легальною силою на Донбасі, взяти під контроль структуру ДНР. Основними цілями було провести референдум, щоб показати особливість донецького краю, та почати торгуватися з Києвом. Після чого мав статися злив усієї новонародженої республіки. Гадаємо, що для цього підконтрольні лідери ДНР мали звернутися до жителів Донбасу з закликом, що їх почули і потрібно переходити на конструктив. Доказом цьому є відповідні заяви голови ЦВК ДНР Романа Лягіна, котрий наголошував, що сценарій відокремлення від України на повістці не стоїть. А референдум потрібен для надання доказу центральній владі незадоволення його жителями політикою столичної влади. Тут потрібно трошки розкрити і саму сутність Лягіна. Він є місцевим політтехнологом, вільним найманцем, котрий має ряд навичок. До речі у лютому ця людина підтримала Євромайдан у Донецьку. Повністю цінності хоч і не розділяв, але відвідував його часто за що отримав від криміналітету навіть і фізичні ушкодження.

Росія бачачи проблеми в своїх кадрах і в можливому сценарії злиття сепаратистського руху, вирішала дочекатися кінця референдуму. Адже чистити керівництво ДНР до його закінчення було справою не логічною та зривало багато планів. Одразу, після його «проведення», на що у нас звісно багато претензій, представники Москви захотіли взяти ДНР під власний контроль. Для цього був використані дві людини: Ігор Гіркін (він ж Стрєлков) та Павло Губарєв.

Перший, безсумнівно є людиною Москви. В мережі вже пролунали думки про його безглуздість і злиття центром. Не обманюйте себе. Аналіз прослуховувань СБУ, котрі були викинуті у доступ, каже про повний контроль цією людиною росіянами. Найкрасномовніший приклад є звільнення Спецпредставником Путіна Володимиром Лукіним представників ОБСЄ у Слов’янську. Агенту Стрєлкову дали команду тримати військових спеціалістів до потрібного часу і випустити як акт доброї волі та підтвердити факт впливовості Росії на процеси. Отже, Стрілок чи не єдина публічна та 100% своя людина росіян. Можливо, саме через потрібність своєї відомої особи він ще місяць назад почав активно «світитися» у ЗМІ. Одразу, після спроби відсторонення лояльних до м’якого сценарію представників ДНР, а на теперішній момент це лише спроба, адже Лягін сьогодні заявив про скасування другого етапу референдуму про входження у РФ,  Стрєлков робить агресивний заклик. В ньму він називає себе головнокомандувачем ДНР, бере на себе повноту влади, особливо за силовиками та призначає контртерористичну операцію проти українських бійців. До речі, цей заклик викриває ще одну проблему російського сценарію. АТО хоч і повільно, але почало набирати оберти. Наші силовики з кожним днем підсилюються та розгортаються у проблемних регіонах. Нові оберти почали набирати і добровільні дружини під керівництвом МВС. Дане явище, безумовно, теж доповідається Стрілковим командуванню і це змушує діяти. З ударом по впливу Ахмєтовим над ДНР Москва вдарила безпосередньо і по олігарху. Павло Губарєв заявив про повне фінансування більшості сепаратистів олігархом та зазначив про бажання ним маніпулювати «світлою ідеєю» Донбасу з якої все починалося. Але боротьбу за ДНР все ж виграє Росія. Донецький олігарх вже сьогодні змушений відріктися від референдуму  називаючи його неправомірним.

З подій, котрі розгортаються видно, що Росія намагається  розпалити ситуацію та не дати їй зупинитися. Тому сепаратистська частина буде вести  себе куди агресивніше.  Сьогодні  вони пішли на штурм готелю «Вікторія», де ймовірно веде роботу голова ОДА Тарута. Також, Стрєлков у своєму зверненні  виставив місцевим силовикам 48-ми годинний ультиматум про перехід на сторону ДНР. Що також підтверджує план подальшої ескалації ситуації, а далі і намагання перекинути її на інші регіони України. Для нас така спроба подальшої дестабілізації є черговим викликом, але ним можна і скористатися, адже місцева еліта та деморалізована міліція стане перед останнім вибором: безальтернативний та безшабашний сепаратизм  чи єдина Україна з центром у Києві.

 

http://hvylya.org/analytics/politics/rosiya-vistupaye-za-eskalatsiyu-analiz-shhodo-dnr-ostannih-dniv.html

 

Яндекс.Метрика