на головну сторінку незалежний культурологічний часопис <Ї>

   www.ji-magazine.lviv.ua
 

Андрій Окара

Люмпени проти України: Початок Третьої Світової

Все, що відбувається останні місяці в Криму, на Донбасі, в Одесі та інших регіонах України, - це не протистояння етнічних великоросів («русских») та етнічних українців. Це не протистояння російськомовних і україномовних (насправді, всі жителі України двомовні). Це не протистояння москвоцентричності і києвоцентричності громадян. Це не протистояння противників і прихильників ЄС і НАТО. Це навіть не конфлікт тих, хто вважає нинішню українську владу легітимною і тих, хто називає її «київської хунтою».

Це глобальна, тотальна, нещадна війна ЛЮМПЕНІВ і НЕЛЮМПЕНОВ. В принципі, саме це - основний загальносвітової конфлікт сучасності - конфлікт між людьми з різними антропологічними установками і характеристиками. Не беруся судити - кого серед українських люмпенів більше - великорусів чи українців, російськомовних чи україномовних, москвоцентристів чи києвоцентристів, «ватників» чи «бандер». У даному випадку це не має ніякого значення. Але серед люмпенів майже всі думають не мізками, а почуттями, «вибирають серцем», завжди шукають «сильну руку» і легко піддаються телезомбуванню. Серед них висока ностальгія за Совєтським Союзом - але не стільки за совєтською модернізації, рівнем науки і освіти, скільки за «совком» як стилем життя. Для них Путін - це не просто президент Росії, а містична, архетипічна, іноді навіть релігійна фігура «Великого Батька» (зустрічається навіть шанування його як «нового Сталіна»). Люмпени всі хочуть «стабільності» і «захищеності», навіть якщо за це треба заплатити власною гідністю. Майже всі вони - патерналісти і любителі халяви, завжди вибирають «рибу», а не «вудку». Серед них панує - ірраціональна ненависть до «бендеровцеff», «неонацистоff » і «неофашистоff ». Хоча ніхто з них, як правило, цих самих «бендеровцеff» не бачив навіть по телевізору - хіба що чув, але теж по телевізору - спасибі російським телеканалам.

Загалом, головна зброя тих, хто воює проти України, - це ЛЮМПЕНИ, ЛЮМПЕНСТВО, ЛЮМПЕНСЬКІ НАСТРОЇ, ЛЮМПЕНСЬКИЙ СВІТОГЛЯД, ЛЮМПЕНСЬКИЙ СТИЛЬ ЖИТТЯ, ЛЮМПЕНСЬКЕ ВІДНОШЕННЯ ДО БУТТЯ як такого.

Якщо в України вистачить сил вистояти в боротьбі з люмпенством - як з антропологічним, соціально-економічним, політичним, етичним і метафізичним явищем, це буде дуже сильна і життєздатна країна - новий центр слов'янського, православного і східноєвропейського світів.

Якщо переможуть люмпени, Україна перетвориться на люмпенську маріонеткову державу, з якої всі нелюмпени намагатимуться емігрувати (зараз щось подібне вже відбувається в Криму), а замість красивого і гордого барочного піснеспіву «Ще не вмерла Україна» гімном стане який-небудь шлягер з радіо-шансон.

Тому головна боротьба в Україні - зовсім не з приводу Бандери, Сталіна, Януковича, Путіна, Дня Перемоги чи російської мови, як іноді здається.

Головна боротьба в Україні зараз - щодо люмпенства/нелюмпенства, щодо різних моделей людини і людства в цілому, щодо різних смислів буття та існування. Та й не тільки в Україні - в усьому світі теж.

 

Радіо «Ехо Москви»

 

 

Яндекс.Метрика