на головну сторінку незалежний культурологічний часопис <Ї>

   www.ji-magazine.lviv.ua
 

Зміна тактики Німеччини щодо Росії

Після дев'яти місяців безперервних спроб німецької дипломатії вирішити конфлікт Росії та України канцлер Німеччини Ангела Меркель прийшла до висновку, що тактику необхідно змінити.

Як пише «Рейтер», 15 листопада в Брісбені напередодні саміту лідерів G20 Меркель тет-а-тет зустрілася з президентом РФ Володимиром Путіним і зажадала від нього прямо сказати, чого саме він хоче від України.

За даними видання, протягом майже чотирьох годин Меркель, до якої в середині зустрічі приєднався новий глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, намагалася змусити Путіна відпустити охоронця і чітко озвучити свої наміри.

Але їй вдалося домогтися від Путіна лише тих же відмовок і ухилень, які вона чула впродовж місяців.

Зустрічі в Брісбені, а перед цим у Мілані, де Путін дав обіцянки по Донбасу і через пару днів почав їх порушувати, посилили роздратування Німеччини. «Меркель потрапила в дипломатичний тупик з Путіним», - зазначає «Рейтер», нагадуючи, що з лютого саме Німеччина взяла на себе ініціативу в спробі переконати Путіна знайти взаєморозуміння із Заходом. Меркель говорила з ним по телефону тридцять разів, міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр витратив сотні годин, намагаючись домогтися мирного вирішення конфлікту.

Тепер німецькі чиновники кажуть, що у них закінчилися ідеї про те, як вони можуть вплинути на Путіна. Німеччина буде тримати канали зв'язку з російським президентом відкритими, але Берлін приготувався до довгого протистояння, другої холодноївійни.

В рамках нової тактики Берлін зосередить зусилля на трьох напрямках:

По-перше, Німеччина постарається не допустити чвар між президентом України Петром Порошенком і прем'єром Арсенієм Яценюком, подібних тим, які були між Віктором Ющенком і Юлією Тимошенко

По-друге, Берлін буде протистояти спробам Росії розколоти Євросоюз в оцінках подій в Україні.

По-третє, Берлін буде домагатися збереження санкцій проти РФ і посилення їх у разі захоплення бойовиками та російськими військами Маріуполя.

Однак це лише тактика, відзначає видання, а стратегія Німеччини полягає в повільному задушенні російської економіки.

 

LB.ua

 

 

Яндекс.Метрика