повернутися Ї: дискусія

   www.ji-magazine.lviv.ua
 

Відкритий лист президента Міжнародної асоціації україністів Міхаеля Мозера до українських політиків

Вельмишановні Пані й Панове!

Звертаюся до Вас як Президент Міжнародної Асоціації Україністів, головний осередок якої розташований у місті Києві за адресою вулиця Грушевського, 4.

Попри те, що я не міг бути у Києві з жовтня минулого року, я наскрізь просяк кров’ю постраждалих і загиблих з Майдану, яка розлилася аж до Центральної Європи, де я працюю в університетах Відня, Мюнхена, Будапешта й Пілішчаби.

Разом з Вами радію, що кровопролиття на вулицях Києва припинено. Разом з Вами щиро тішуся, що незабаром постане нова Україна з кращим президентом і кращим урядом, з кращою Верховною Радою. Україна, у якій щоденно виявлятимуть свою щирість, чесність і гідність не лише громадяни України, але й можновладці.

Сьогодні, 25 лютого 2014 року, я звертаюся до Вас, оскільки з тривогою спостерігав, що зроблено й заплановано зробити декілька кроків, які викликатимуть незадоволення громадян України та загострення конфліктів, яких надзвичайно важливо уникнути задля збереження цілісності української держави.

Як Президент Міжнародної Асоціації Україністів звертаюся до Вас із великим проханням:

Уникайте будь-яких кроків, що розділяють, а не єднають народ України!

Україна — багатоетнічна й багатомовна країна, і це її багацтво. Українська мова має бути державною, але всі мови, що поширені на території України, надалі повинні бути захищені якнайкраще.

Події останніх тижнів довели всім: українці — це всі громадяни України, незалежно від їхньої етнічності: етнічні українці, етнічні росіяни, етнічні євреї, етнічні угорці, етнічні румуни, етнічні кримські татари, етнічні поляки, етнічні вірмени тощо. Усі українці мають скористатися рівними правами.

Як Президент Міжнародної Асоціації Україністів щиро прошу Вас проводити політику, яка однозначно сигналізує, що Ви усвідомлюєте ці очевидні факти.

Прошу Вас зробити відповідні кроки і в законодавстві, і у виборі відповідних осіб на відповідні посади на користь і на благо нашої України.

 

Міхаель Мозер, проф. слов’янської філології, Президент Міжнародної Асоціації Україністів

Віденський університет

Католицький університет ім. Петра Пазманя у Будапешті та Пілішчабі

Український Вільний Університет у Мюнхені

 

http://slawistik.univie.ac.at/mitarbeiter/moser-michael/

 

 

Яндекс.Метрика