повернутися Ї-інформ

Оголошено галицьких лицарів 2002 року

27 січня 2003 Джерело: http://cupol.brama.com та http://lycar.brama.com

Вчора на сцені Львівського театру опери та балету ім. С. Крушельницької відбулося нагородження переможців конкурсу “Галицький лицар”. Нагадаємо, цього року кращих визначили за підсумками опитувань у трьох галицьких областях – Львівській, Івано- Франківській та Тернопільській.

У категорії "Лицар" з трьох претендентів, визначених експертами у кожній області, обрали найдостойніших у кожній з номінацій. У номінації “Громадський діяч” перемогла організатор “Форуму видавців” Олександра Коваль, “Меценатом року” визнали Миколу Рогуцького, “Галичанин поза Галичиною” - уродженець Тернопільщини, громадянин Швейцарії, економіст Богдан Гаврилишин, “Науковець” – житель Тернополя Володимир Бігуняк, який винайшов замінник людської шкіри.

“Спортсменом року” стала Катерина Палеха - чемпіонка Європи зі стрільби з лука. У номінації “Музикант року” визнали двох кращих: Славка Вакарчука та Йожефа Ерміня. “Письменник року” – Тарас Прохасько, “Митець року” – Оксана Караванська, “Художник року” – Роман Петрук. Два переможці у номінації “Лицар примирення” – це Яцек Куронь та Войцех Інглот. У номінації “Журналіст року” ніхто не здобув беззаперечної перемоги, тому цього разу лицаря у цій сфері не відзначали, попобіцявши наступного року обов'язково це зробити.

У номінації “Честь і гідність Галичини” переміг професор Володимир Козявкін. “Людиною року” став мер Івано-Франківська Зеновій Шкутяк.

А в категорії "Галичина" переможцями стали:

Кращий банк Галичини - Кредитбанк-Україна. Краща торгова фірма - "Інтермаркет". Краща медична установа - Перфкт-дент. Краща туристична фірма - "Трайдент Трейвел". Краща будівельна фірма - Карпатбуд. Краща фірма у сфері послуг - СП "НТОН". Краща фірма у харчовій галузі - Мінеральна вода "Моршинська". Краща фірма у сфері зв'язку - Львівська дирекція ВАТ "Укртелеком". Краща виробничо-торгова марка - "Львівські дріжджі". Краща виробнича фірма - "Іванофранківськцемент" та "Жидачiвський целюлозно-паперовий комбiнат". Краща видавнича фірма - літературна агенція "Піраміда". Краща фірма інформаційних технологій - УарНет. Лідер третього сектора - ГО "Незалежний культурологічний журнал "Ї".


“Бітлз” не стали галицькими лицарями

http://www.gazeta.lviv.ua/2003/01/28/NewspaperArticle.2003-01-28.5200

У НЕДІЛЮ у Львівській Опері при великому скупченні народу та з неабиякою помпою вручали нагороди “Галичина” і “Галицький лицар”.

Статуетки привезли о 17.30 до Опери, де вони знаходилися під постійною охороною, бо минулого року одну статуетку вкрали просто під час церемонії.

До незаперечних плюсів дійства належить музичний супровід, передусім завдяки рок-групі під керівництвом Івана Небесного й оркестру “Віртуози Львова” під орудою Сергія Бурка. Вели церемонію Віктор Морозов і Юлія Сенишин. Королем Галичини цього разу був Мирослав Маринович.

Цьогорічною новацією було вручення нагород у двох видах програми: статуетку “Галичини” ділянок фірмам та організаціям (тут варто відзначити часопис “Ї”, який переміг у номінації “Лідер третього сектора”), а от традиційного вже “Галицького лицаря” – найкращим за 2002 рік у різних ділянках діяльності. Таким чином, людиною року став мер Івано-Франківська Зиновій Шкутяк (щоправда, про його посаду глядачів забули повідомити). Серед освітян та науковців переміг тернопільчанин Володимир Бігуняк. Кращим письменником став Тарас Прохасько (нагороду отримавав його брат Юрій, чий спіч викликав найбурхливіші оплески). “Музичну” номінацію розбили на дві категорії: естрадним лицарем став Святослав Вакарчук (зал відреагував як на рок- концерті), а академічним — піаніст Йожеф Ермінь. У номінації “Громадський діяч” відзначено директора Форуму книговидавців Олександру Коваль. Спортсменом року стала лучниця Катерина Палеха. У номінації “Митець року” перемогла Оксана Караванська. Серед художників переміг Роман Петрук. Меценатом року визнали Миколу Рогуцького. Переможцем у номінації “Галичанин поза Галичиною” став економіст, громадянин Швейцарії Богдан Гаврилишин. Галицькими лицарями примирення визнали двох поляків — Яцека Куреня та Войцеха Інглота. А в номінації “Честь та гідність Галичини” переміг лікар Володимир Козявкін. Журналістам цього року нагороду не присуджували, проте пообіцяли зробити це наступного разу. Тим не менше “Газета” вітає своїх колег, що опинилися у п’ятірці номінантів: Парасковію Дворянин (ТРК “Люкс”), Тетяну Вергелес (“Високий замок”), Вікторію Садову (“Поступ”), Любу Сорокіну (“1+1”) та Олеся Старовойта (наш).

Хоча у запрошеннях було відзначено, що організатори будуть раді бачити гостей у вечірньому вбранні, давні проблеми з опаленням Опери створили масу проблем для тих, хто таки дотримався умови. Проте варто зауважити, що до інтер’єру театру така форма одягу пасує. Але до тої форми аж ніяк не пасують платні кльозети, так що ланцюжок парадоксів можна продовжувати.

У кулуарах шановна публіка обмінювалася враженнями та припущеннями, хоча імена переможців нібито зберігалися у суворій таємниці. Позбавив ілюзій генеральний директор ТРК “Люкс” Роман Андрейко. Оголошуючи номінацію “Митець року”, в якій номінувалися чиновники, галерейники, музейники, театральні діячі тощо, і ще не глянувши у конверт і “не знаючи” про перемогу Оксани Караванської, він почав вітати тих, хто “вміє вбирати жінок”. Ті ж, хто вручав нагороди слідом за ним, намагалися знівелювати незручність. Наприклад, директор галереї “Ґердан” Юрко Бойко сказав, що зазирнув у конверт за лаштунками. Хоча, варто зазначити, конверти були заклеєні…

Загальний урочистий настрій, як і належиться за законами театру, всіляко намагалася зруйнувати гальорка, яка вступила у діалог з усіма, хто виступав на сцені. Але на це альтернативне дійство ніхто не зважав, намагаючись максимально зберегти урочистість, апофеозом якої стало виконання обіцяного ще на прес-конференціях “Гімну Галичини”. Ним виявилася дивовижно знайома мелодія з незнайомим текстом. Якось звичніше було чути при такій музиці англомовне: All You Need Is Love... у виконанні безсмертної ліверпульської четвірки The Beatles. Шкода тільки, що їх не було відзначено у жодній з номінацій.

Катерина Сліпченко