повернутися Ї-інформ

УКРАЇНСЬКИЙ НЕЗАЛЕЖНИЙ КУЛЬТУРОЛОГІЧНИЙ ЖУРНАЛ “Ї” У МОСКВІ. ПРЕЗЕНТАЦІЯ НОВОЇ АНТОЛОГІЇ ПРОЗИ “ГАЛИЦКИЙ СТОУНХЕНДЖ”

Одразу дві події відбулися у московській галереї “Фенікс” у ці травневі дні. Український незалежний культурологічний журнал “Ї” провів семінар “Росія та Україна: ресурс несхожості”, на якому письменник Володимир Єшкілєв прочитав доповідь “Зміна політологічної парадигми у ситуації “війн в ім’я глобалізму” та креслення східного кордону Заходу”. Було обговорено такі теми: “Політичні традиції слов’янського світу”, “Прощання з Центральною Європою?”, “Росія та Україна - шлях у глобальних конфліктах”. Матеріали семінару будуть надруковані у черговому числі часопису, присвяченому російсько-українським відносинам.

Львівський журнал “Ї” (електронна версія та сайт в Інтернеті — www.ji-magazine.lviv.ua) — один з провідних “товстих” культурологічних та політологічних часописів України. Він видається з 1989 року, до цього часу вийшло 28 чисел; переможець рейтингового опитування “Книга року” за 2002 рік за розділом “Науково-популярна есеїстика”. На сторінках журналу друкуються дослідження та матеріали вчених і публіцистів багатьох країн, зокрема й з Російської Федерації: С.Аверинцева, В.Єрофеєва, Г.Павловського, О.Кара-Мурзи, Б.Парамонова, О.Геніса, І.Кормильцева та інших.

У семінарі взяли участь російські культурологи, політологи, літературознавці, історики, працівники редакцій літературних журналів. Вів його головний редактор часопису Тарас Возняк.

Виходу в світ чергової збірки перекладів з української російського поета та перекладача Андрія Пустогарова “Галицкий Стоунхендж” було присвячено літературний вечір, на якому презентовану цю антологію. В ній російському читачеві представлена проза чотирьох відомих українських письменників (Юрія Андруховича, Іздрика, Тараса Прохаська, Володимира Єшкілєва), які сформували на початку 90-х років минулого століття Станиславський феномен, що зробив Івано-Франківськ однією з культурних столиць України. Як зазначив перекладач, ці автори багато в чому створюють пострадянську українську прозу, яка є частиною сучасної європейської літератури.

Антологію видано у Москві “Издательским содружеством А.Богатых и Э.РАкитской” у 2003 році. Воно не вперше звертається до української тематики: у 2001 та 2002 роках вийшли книги “Станислав + 2*” та “Мы умрем не в Париже”.

У галереї “Фенікс” відбувся також вернісаж фотографій Тетяни Пустогарової “Ускользающий Львов”.

Юрій Кононенко

20 травня 2003 р.
Об’єднана прес-служба Федеральної національно-культурної автономії “Українці Росії”, Об’єднання українців Росії та Бібліотеки української літератури в Москві

E-mail: libukr@online.ru
Тел./факс +7 095 118-9192
Тел. +7 095 737-8834