повернутися Ї-інформ

Посольство Федеративної Республіки Німеччина інформує
Київ, 2 серпня 2002 р.
www.deutsche-botschaft.kiev.ua

Німецьке посольство передає допомогу жертвам авіакатастрофи
- Заступник Посла складе уявлення про ситуацію на місці -

З метою лікування жертв львівської авіакатастрофи Федеральний уряд надав 30 000 євро для закупівлі медикаментів. В суботу заступник Посла Федеративної Республіки Німеччина у Києві, посланник Ганс­Йохен Шмідт, скористається у Львові можливістю скласти на місці уявлення про стан поранених. Зокрема він відвідає лікарню №1 та дитячу лікарню. На завершення у Львівській обласній державній адміністрації відбудеться офіційна передача німецької допомоги.

Місце зустрічі для журналістів:
субота, 3 серпня, 10.00 перед спорудою облдержадміністрації.
Детальніша інформація у відділі міжнародних відносин, Львівська обласна державна адміністрація, тел. 999 266.


http://www.cupol.lviv.ua/

2 серпня 2002

12 осіб перебувають у важкому стані

Станом на сьогоднішній ранок ідентифіковано та поховано 74 загиблих 27 липня на авіашоу під Львовом, з них 27 дітей. Продовжується ідентифікація фрагментів тіл загиблих. На стаціонарному лікуванні у медичних закладах області перебуває 72 особи (22 дитини), з них 12 осіб у важкому стані (2 дитини). За наданням амбулаторної допомоги звернулися 82 особи, повідомили в прес-службі МінНС. Для надання допомоги жертвам авіакатастрофи на відкриті рахунки банку "Аваль" надійшло понад 4 млн. 160 тис. гривень, продовжує надходити гуманітарна допомога. Триває робота Державної комісії з розслідування причин авіакатастрофи та за фактом загибелі людей. (ForUm).

1 серпня 2002

Мальтійська служба допомагає

Мальтійська служба передала восьмій клінічній лікарні антибіотики четвертого покоління та медичні матеріали на суму 2 тисячі гривень. При передачі допомоги представники служби висловили співчуття та стурбованість Мальтійської служби з Німеччини, які просили надати інформацію щодо можливих напрямів допомоги як потерпілим, так і лікарні в цілому. (Радіо Люкс).

Омбудсмен Карпачова допомагає долати наслідки львівської трагедії

Віддавши шану загиблим внаслідок катастрофи на Скнилівському летовищі, взявши безпосередню участь у похованні 12 осіб у м. Львові та м. Городок, Уповноважений з прав людини Верховної Ради України Ніна Карпачова спільно з міністром охорони здоров’я України Віталієм Москаленком відвідала всіх потерпілих, які знаходяться у медичних закладах м. Львова. Там на сьогодні перебуває 65 осіб, з яких 19 дітей. 14 осіб знаходяться у важкому стані. “Нам всім необхідно сконцентрувати зусилля на наданні допомоги живим, підтримавши родини загиблих та потерпілих, особливо тих, хто потребує медичної допомоги та психологічної реабілітації”, - зазначила Уповноважений з прав людини. Як повідомили ForUm’у в прес-службі Уповноваженого з прав людини, 31 липня Уповноважений з прав людини вдруге відвідала найбільш важких постраждалих, більшість з яких знаходиться в реанімації Львівської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. Під час відвідування Ніна Карпачова цікавилася забезпеченням потерпілих необхідними медичними препаратами, динамікою їх стану здоров’я, спілкувалася з родинами потерпілих та прибулими в екстренному порядку експертами українського Центру медицини катастроф. Уповноважений звернула увагу на вкрай недостатнє забезпечення лікарні медичною апаратурою, зокрема апаратами штучного дихання “Фаза-5”, “Фаза-8”. Наявні рентгенівські апарати застарілі, не має жодного томографа. Всі ці питання порушені перед Урядовою Комісією. Колектив Секретаріату Уповноваженого з прав людини прийняв рішення про надання допомоги у розмірі одноденної заробітної плати сім’ям жертв Львівської трагедії. (ForUm).

Постраждалим почали видавати гроші

Учора ввечері спеціальна комісія обласної державної адміністрації розпочала видавати кошти, що надійшли з резервного фонду Кабінету Міністрів України, потерпілим від авіакатастрофи на Скнилові, які перебувають на стаціонарному лікуванні. Члени комісії побували у міській лікарні швидкої допомоги, міській дитячій клінічній лікарні та восьмій міській клінічній лікарні, де перебуває найбільше потерпілих. Комісія вручила потерпілим ощадні книжки з вкладом по 5 тисяч гривень. Як повідомив член Комісії, заступник міського голови з гуманітарних питань Ірина Романів, це перший етап допомоги потерпілим, які перебувають на стаціонарному лікуванні. Розмір наступної допомоги комісія визначить у залежності від важкості хвороби. Сьогодні припинять видавати допомогу потерпілим, які перебувають на стаціонарному лікуванні, і комісія приступить до допомоги потерпілим, які звернулися за амбулаторним лікуванням. Вони отримають ощадні книжки по одній тисячі гривень. (Радіо Люкс).

Трускавецькурорт допомагає

ЗАТ Трускавецькурорт перерахувало на благодійний рахунок потерпілим в авіакатастрофі у Скнилові 5 тисяч гривень, - повідомив менеджер із зв"язків з громадськістю Роман Мотичак. Трускавецькурорт в особі генерального директора Богдана Аксентійчука висловлю глибокі співчуття родинам загиблих на летовищі у Скнилові: "Жодні слова не можуть описати почуття людини, яка втратила рідних. Але я закликаю Вас бути сильними. Тепер від Вас залежить майбутнє Ваших родин, духовне та фізичне здоров"я живих. Пам"ятайте, що світ не без добрих людей". (Радіо Люкс).

Лікарні швидкої меддопомоги вчора передали нову машину для перевезення хворих

За особистим рішенням міністра охорони здоров"я України Москаленка лікарні швидкої меддопомоги вчора передали нову машину для перевезення хворих.

Станом на сьогоднішній ранок ідентифіковано 74 тіла

Станом на сьогоднішній ранок ідентифіковано 74 тіла, кількість загиблих, на щастя, не змінилась - це 83 особи. У лікарнях Львова перебуває 71 особа, у тому числі 23 дитини. 12 осіб - у важкому стані, серед них - двоє дітей. Вчора шість осіб виписалися з лікарень, проте 5 інших звернулися по медичну допомогу.

У Львові немає апаратури для аналізу ДНК досі неопізнаних тіл

У Львові немає апаратури для аналізу ДНК, про що раніше твердили представники державної комісії, зокрема, Євген Марчук. Про це повідомив сьогодні начальник обласного управління охорони здоров"я Віктор Кимакович. Тому фрагменти знайдених тіл і кров можливих родичів доведеться вести на експертизу аж у Київ, де можуть проводити порівняльний аналіз ДНК. "Береться невеличка кількість тканин з фрагменту тіла, а у тих осіб, які можуть бути родичами загиблого, береться невеличка кількість крові з ДНК. І тоді вже проводиться аналіз на молекулярному рівні, - розповів пан Кимакович. У львівському морзі досі не опізнаними залишаються дев"ять фрагментів тіл. Як припускають медики, це можуть бути останки 2-3 людей. Тим часом родичі тих, чиї близькі зникли 27 липня продовжують зголошуватися з заявами у правоохоронні органи. Наразі жодного з розшукуваних у фрагментах опізнати не змогли. "Ми проводимо опитування людей, які звертаються у міліцію, а таких біля 40," розповів начальник обласного управління охорони здоров"я. (Радіо Львівська хвиля).