повернутися

Міжнародна конференція
“Українсько-польське партнерство та регіональний розвиток в контексті розширення Євросоюзу. Проблеми та перспективи”
Львів, 27-28 червня 2002 р.

Організатори:
Львівська обласна державна адміністрація
Department for International Development
Агенція Регіонального розвитку та європейської інтеграції
Центр Підтримки Бізнесу - НюБізнет


Щодо реалізації Програми інтеграції України до ЄС

В міністерстві економіки та з питань європейської інтеграції України

2001 рік був першим роком реалізації Програми інтеграції України до ЄС, який підтвердив її статус одного з головних програмних документів Уряду, органів виконавчої влади України. Пріоритети Програми інтеграції, закладені в основу Програми дій Уряду, стали основою формування щорічних програм економічного та соціального розвитку України та регіонів тощо.

Робота по упровадженню Програми інтеграції є системною роботою, яка здійснюється в рамках комплексного реформування економіки України.

На Ялтинському самміті Україна-ЄС (11 вересня 2001 року) Європейська сторона в черговий раз підтвердила визнання європейських прагнень України. Важливим в цьому контексті є визнання Євросоюзом Стратегії та Програми інтеграції України до ЄС як важливих елементів євроінтеграції України.

У рамках продовження планомірної роботи по реалізації пріоритетних напрямів Програми інтеграції України до ЄС розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 січня 2002 р. № 34-р затверджено відповідний план дій на 2002 рік, невід'ємною складовою частиною якого є план роботи з адаптації законодавства України до законодавства ЄС на 2002 рік.

Більшість із 206 заходів Плану дій — 2002 спрямовано на реалізацію середньострокових пріоритетів, деякі заходи спрямовані на реалізацію довгострокових пріоритетів Програми інтеграції.

Необхідно відмітити, що у порівняні з 2001 у 2002 році збільшено перелік заходів, спрямованих на розширення договірно-правової бази між Україною та ЄС.

Довідково

Передбачається, що з 2002року Україна приєднається до 5 конвенцій і понад 20 угод, здійснить кроки для вступу до таких міжнародних організацій і угруповань як: Євроконтроль, Внутрішньоєвропейська організація податкових адміністрацій (IOТА), Європейська асоціація із акредитації (ЕА) та Міжнародний форум з акредитації (IAF), Європейська асоціація центральних депозитаріїв (ЕСSDА), енергосистема CENTRAL/UCTE (Центральне об'єднання розповсюдження електроенергії), угруповання регіонального рівня та інші.

Планом передбачено продовження роботи щодо забезпечення вступу України до Світової організації торгівлі; гармонізації нормативних вимог, що діють в Україні, з вимогами стандартів І5О; розвитку взаємодії з Інтерполом та Європолом і розширення співробітництва з Міжнародною організацією міграції, Організацією Червоного Хреста і громадськими організаціями, такими як "Вінрок Інтернейшл" та "Ла Страда Україна" в рамках спільних міжнародних програм боротьби з торгівлею людьми та проституцією.

Довідково

У 2002 році Планом передбачається завершити:

двосторонні переговори щодо доступу до ринків товарів та послуг з країнами-членами Робочої групи з питань вступу України до СОТ;

двосторонній переговорний процес та підготовку проекту Протоколу про вступ України до СОТ.

Передбачається здійснити роботу щодо забезпечення участі України у засіданнях робочої групи МАГАТЕ; розбудови Інформаційного суспільства у рамках Меморандуму між Держкомзв'язку України та відповідним Гендиректоратом ЄК (GD SNFSO); участі України у міжнародних заходах з питань боротьби з контрабандою, незаконним переміщенням наркотиків та учбових програмах Європейського центру техногенної безпеки (ТЕSЕС).

Продовжиться реалізація широкого комплексу заходів у галузі статистики в рамках співробітництва з Євростатом та у сфері гармонізації національних технічних стандартів до європейських. Більш змістовно наповненим став розділ Програми інтеграції "Регіональна політика та регіональне співробітництво".

Планом роботи з адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу в 2002 році передбачається розробити та подати пропозиції щодо удосконалення законодавства у сферах енергетики, оподаткування, торгівлі та послуг, охорони праці, якості та безпеки продукції, захисту прав споживачів, підприємницької, зовнішньоекономічної та банківської діяльності тощо. Зокрема, заплановано забезпечити супровід та прийняття Верховною Радою України понад 15 законопроектів.

Програма інтеграції України до ЄС включена до переліку державних цільових програм, які планується здійснювати у 2002 році в межах бюджетних програм. При формуванні Державного бюджету України на 2002 рік головними розпорядниками на виконання цієї цільової програми були враховані кошти в сумі 9 600 тис. грн., які передбачається спрямувати головним чином на виконання заходів, пов'язаних з адаптацією законодавства України до законодавства ЄС.

Підготовлено Департаментом координації

міжнародної технічної допомоги

міністерстві економіки та

з питань європейської інтеграції України

євробюлетень-огляд

січень-лютий 2002