на головну сторінку незалежний культурологічний часопис <Ї>

   www.ji-magazine.lviv.ua
 

Віталій Портников

Кримська фортифікація

З Криму повідомляють про будівництво фортифікаційних споруд по всьому окупованому півострові. Це, як і заяви Аксьонова про «надійність оборони» Криму, мабуть, перші наслідки американського рішення щодо надання допомоги Україні. Невипадково про це рішення з таким роздратуванням говорили російські політики та пропагандисти, які явно не розраховували на позитивний для України та інших американських союзників результат голосування в Палаті представників США.

 

Західні спостерігачі не вважають, втім, що американська допомога допоможе досягти перелому у війніхіба що стримати плани Кремля щодо подальшого наступу на українські позиції. Однак у самих російських військових, як бачимо, свої власні уявлення про наслідки. У Москві можуть бути, насамперед, стурбовані тим, що Україна отримає ракети ATACMS збільшеного радіусу дії. Подробиці таких поставок були обговорені в нещодавній телефонній розмові президентів США та України, тому не виключено, що нове озброєння почне надходити вже найближчими днями, одразу після голосування в Сенаті та підписання пакету законопроектів Джозефом Байденом.

Якщо серед нової зброї будуть ракети ATACMS, під їхнім ударом можуть опинитися позиції російських військ на окупованих територіях – і, насамперед, у Криму. Отже, замість наступу доведеться думати про захист.

Рівень озброєнь, які Україна отримуватиме від своїх союзників, лише підвищуватиметься

І це те, що постійно намагаються пояснити західні лідери Володимиру Путіну, а він їх, схоже, не чує. Війна на виснаження не може бути лише в один бік. Захід, як бачимо, не має наміру відмовлятися від підтримки України. Рівень озброєнь, які Україна отримуватиме від своїх союзників, лише підвищуватиметься. Так, союзники проти того, щоб їхнє озброєння використовувалося на міжнародно визнаній території Росії. Але на окупованих українських територіях росіянам все важче утримуватиме позиції.

Путін та його оточення розуміють лише мову сили, мову ракет

ATACMS насправдізначно потужніший і ясніший заклик до відновлення міжнародного права, ніж будь-які заяви на представницьких конференціях. Тому що Володимир Путін та його оточення, думаю, розуміють лише мову сили, мову ракет і безпілотників. Від дипломатії та поваги до партнерів вони давно вже відмовилися.

Американська реактивна система залпового вогню на колісному шасі M142 HIMARS та твердопаливна тактична балістична ракета класу земля – земля ATACMS

Американська реактивна система залпового вогню на колісному шасі M142 HIMARS та твердопаливна тактична балістична ракета класу земля – земля ATACMS

А от від поваги до мови ATACMS, як бачимо, – ні. Доведено будівництвом кримських фортифікацій.

25 04 2024

https://ua.krymr.com/a/vitaliy-portnykov-krymska-fortifikatsia-ukraina-viyskova-dopomoha-atacms/32919991.html