повернутися Ї-інформ

http://ukr.for-ua.com/news/2002/07/30/134328.html

У львівській трагедії загинули 18 військовослужбовців та членів їх сімей

ForUm

Трагедія, яка сталася 27 липня під час демонстраційних польотів на аеродромі “Скнилів” у Львівській області забрала життя 6 військовослужбовців Збройних Сил України та 12 членів їхніх сімей. Ще 14 військових та їх рідних і близьких було травмовано.

Як повідомили ForUm’у в прес-службі Міноборони, під час катастрофи загинули:

1. Іванов Роман Володимирович – син начальника відділу управління виховної роботи Західного оперативного командування полковника Іванова В.О., 1978 року народження.

2. Кончаковський Володимир Володимирович – капітан, начальник групи 4432-ї бази вимірювальної техніки Військово-Повітряних Сил ЗС України, 1970 року народження.

3. Кончаковський Володимир Степанович – батько капітана Кончаковського В.В., 1932 року народження.

4. Куц Андрій Іванович – син техніка вузла автоматизованих систем управління 76-го окремого полку зв’язку 14-го авіаційного корпусу ВПС ЗС України старшого прапорщика Куца І.І., 1989 року народження.

5. Куц Зоряна Іванівна – донька техніка вузла автоматизованих систем управління 76-го окремого полку зв’язку 14-го авіаційного корпусу ВПС ЗС України старшого прапорщика Куца І.І., 1989 року народження.

6. Макаров Володимир Іванович – капітан, заступник начальника вузла зв’язку 76-го окремого полку зв’язку 14-го авіаційного корпусу ВПС ЗС України, 1972 року народження.

7. Михно Сергій Іванович – майор, начальник відділення технічного забезпечення управління 14-го авіаційного корпусу ВПС ЗС України, 1968 року народження.

8. Михно Тетяна Ігорівна – дружина майора Михна С.І., 1976 року народження.

9. Онищак Ірина Володимирівна – старший лейтенант, картограф 13-ї картографічної частини управління Західного оперативного командування, 1979 року народження.

10. Онищак Олег Богданович – чоловік старшого лейтенанта Онищак І.В., 1977 року народження.

11. Онищак Ярина Олегівна – донька старшого лейтенанта Онищак І.В., 2001 року народження.

12. Рихлецька Надія Йосипівна – дружина начальника технічно-експлуатаційної частини ланки 243-го полку 14-го авіаційного корпусу ВПС ЗС України капітана Рихлецького А.Ф., 1971 року народження.

13. Рихлецька Тетяна Анатоліївна – донька начальника технічно-експлуатаційної частини ланки 243-го полку 14-го авіаційного корпусу ВПС ЗС України капітана Рихлецького А.Ф., 1996 року народження.

14. Сербін Володимир Маркіянович – прапорщик, фельдшер 10-го радіотехнічного полку 28-го корпусу Військ ППО ЗС України, 1966 року народження.

15. Сербін Ростислав Володимирович – син прапорщика Сербіна В.М., 1996 року народження.

16. Сербін Юрій Володимирович – син прапорщика Сербіна В.М., 1994 року народження.

17. Строєв Едуард Володимирович – старший лейтенант, заступник командира роти гарнізонної та вартової служби з виховної роботи 62-го окремого батальйону служби військ Західного оперативного командування, 1978 року народження.

18. Федосюк Алла Михайлівна – дружина старшого інженера 73-ї літаючої авіаційно-технічної лабораторії ВПС ЗС України підполковника Федосюка В.Р., 1963 року народження.

Вчора, у день національної жалоби, о 12.00 військовослужбовці та працівники підрозділів, частин і з’єднань, установ та навчальних закладів Збройних Сил України вшанували пам’ять усіх загиблих хвилиною мовчання.

На зборах, які пройшли в частинах та з’єднаннях, особовий склад, офіцери і прапорщики, працівники ЗС України прийняли рішення щодо надання фінансової допомоги усім сім’ям загиблих та постраждалим під час трагедії.


http://ukr.for-ua.com/news/2002/07/30/131155.html

До львівської трагедії привели спроби Кучми грати військовими мускулами, пише німецька преса

ForUm

“Ще не з"ясовано, чи це відмовили двигуни реактивного літака, чи просто пілоти збиралися виконати карколомний, але власне заборонений наднизький політ. Але, попри гру президента військовими мускулами, Збройні сили України перебувають у поганому стані. Тому втрата іміджу особисто Кучми жахлива”. Про це пише німецька газета “Рейн-Некар- Цайтунг”, коментуючи аварію на львівському авіашоу.

Інша німецька газета “Бадіше Цайтунг” зазначає: “Зйомки зі Львова фатально нагадують такі ж самі з Раммштайна. Вже 1988 року постало питання, який сенс мають такі шоу. І вже тоді було дано однозначну відповідь: жодного. Бо такі виступи ховають у собі чималий ризик. І цей ризик не виправданий якимись вагомими причинами, як от випробування нової техніки тощо”.

“Леонід Кучма і його генерали - в їхньому прагненні продемонструвати військову могутність і національну самовпевненість - грали з вогнем. Але і Раммштайн, і Львів не стали ні грою, ні шоу, Раммштайн і Львів - це смертельна реальність”, цитує видання “Німецька хвиля”.


http://ukr.for-ua.com/news/2002/07/30/130414.html

Німеччина готова надати протези та інвалідні візки львів’янам

ForUm

Німецьке місто Фрайбург, що має партнерські відносини зі Львовом, перерахувало в понеділок 10 тисяч євро на закупівлю медикаментів. Разом з Німецьким Червоним Хрестом Фрайбург організовує надання подальшої допомоги Львову. Наразі ведуться переговори з Німеччиною та Польщею щодо якісного протезування потерпілих з травмами рваної ампутації та забезпечення їх інвалідними візками.

Медичну допомогу жертвам катастрофи вже запропонували чимало країн світу. Однак львівські лікарі переконані, передає “Німецька хвиля”, що вивозити потерпілих за кордон на долікування недоцільно.


http://ukr.for-ua.com/news/2002/07/30/124806.html

Іспанські лікарі контролюють розподіл гуманітарки у Львові

Леся Соловчук, ForUm

До Львова вже прибула гуманітарна допомога із Іспанії вагою 1663 кілограм. Головним чином це дихальні апарати і медикаменти. Про це заявив сьогодні на брифінгу в Києві голова прес-служби МЗС України Сергій Бороденков. Він додав, що допомогу супроводжували два іспанські лікарі, які залишаться на два тижні у Львові, щоб прослідкувати розподіл “гуманітарки” і подивитися, чи потрібна ще якась додаткова допомога.

За словами Бороденкова, “Іспанія була найпершою країною, яка надала Україні гуманітарну допомогу, хоча бажання надати таку допомогу висловили багато провідних країн світу”.

Бороденков також зазначив, що на адресу українського МЗС прийшло чимало листів співчуття, головним чином від глав держав, урядів, міністрів закордонних справ інших країн. “Це листи співчуття від Азербайджанської республіки, Апостольської нунціатури, Білорусі, В”єтнаму, Вірменії, Ізраїлю, Італії, ЄС, Казахстану, КНР, Киргизії, Латвії, Литви, Македонії, Норвегії, Словаччини, Сірії, США, Франції, Німеччини, Швейцарії, Японії, Грузії. Ірану, ПАР, Туркменістану, Марокко, Ірану”, перерахував Бороденков.

Він також зазначив, що в зв”язку з цією трагічною подією у всіх закордонних установах України, дипломатичних представництвах і посольствах, генконсульствах за кордоном вчора було відкрито книгу жалоб, в якій дипломатичний корпус і керівництво країни перебування залишали свої співчуття. Також за його словами книгу співчуттів, жалоби відкрито з учорашнього дня в Міністерстві закордонних справ, де тільки за вчорашній день свої співчуття висловили майже всі дипломатичні представництва, які акредитовані в Києві. А у Львові залишили свої співчуття весь дипломатичний корпус, який акредитований у Львові, повідомив Бороденков.


http://ukr.for-ua.com/news/2002/07/30/105545.html

На рахунок постраждалих у Львові надійшов мільйон гривень. Урядові 10 млн. – також у Львові

ForUm

На благодійний рахунок, відкритий для потерпілих від катастрофи літака у Львові, вже надійшло 1 млн. 158 тис. грн. До Львова також вже надійшли з держбюджету 10 млн. грн., виділені урядом.

Голова Львівської обласної державної адміністрації Мирон Янків зазначив, що найбільші суми грошей перерахували нафтопереробний комплекс "Галичина", банк "Аваль", Укрексімбанк, спільне підприємство "Галка" тощо. Мирон Янків також повідомив, що до Львова вже надійшли з держбюджету 10 млн. грн., виділені урядом. Ці гроші буде розподілено на допомогу сім’ям загиблих, допомогу потерпілим, ритуальні послуги, ов’язані з похованням, упорядкування могил і встановлення пам’ятників, лікування постраждалих, протезування і аварійно-відновлювальні роботи.

Шістдесят родин вже отримали невідкладну фінансову допомогу з обласного бюджету у розмірі 2 тис. грн., повідомляє “УКРОП”. Губернатор області також зазначив, що вчора до Льова літаком доставлено гуманітарний вантаж з Іспанії вагою 1600 кг - це обладнання і ліки.


http://ukr.for-ua.com/news/2002/07/30/100349.html

Комісія розглядає 7 версій загибелі Су-27

ForUm

Голова державної комісії з розслідування причин катастрофи літака у Львові, секретар Ради національної безпеки і оборони Євген Марчук заявляє, що потрібно вивчити мінімум сім версій, щоб дати відповідь на питання, що привело до трагедії - відмова техніки чи помилка пілотів Су-27. У числі таких версій Є. Марчук назвав відмову двигуна, відмову систем управління, неполадки в паливній системі, гідросистемі чи пілотному обладнанні.

Вже зараз можна стверджувати, що двигуни працювали до удару із землею. "Це дуже важливий елемент", - сказав він в інтерв’ю журналістам у понеділок, додавши, що потрібно розібратися, як працювали двигуни - на повну потужність чи ні.

Також відомо, що до удару із землею працювали системи управління і прилади.

Є. Марчук повідомив, що вдалося вилучити "чорні ящики" літака.

Відповідаючи на питання про необхідність затримання ряду високих керівників Військово-повітряних сил країни, в тому числі - колишнього головнокомандуючого ВПС Віктора Стрельникова, голова державної комісії зазначив, що "рішення про затримання приймала Генеральна прокуратура, а рішення про звільнення з посад - президент і міністр оборони". "Ці рішення в значній мірі були прийняті на основі первинної інформації", - сказав він.

Є. Марчук повідомив, що Київ не був проінформований про те, що "бойовий літак з Житомира летить для виконання складних віражів". "Це - ненормально і в майбутньому буде виправлено. Так не повинно бути, вже не кажучи про те, що таке шоу за участю бойової техніки не узгоджували з місцевою владою", - передає слова Марчука “Інтерфакс- Україна”.

"Те, що пілоти допустили помилку, - це факт, але чому вони допустили помилку" - потрібно розібратися, сказав секретар РНБО. Він зазначив, що робити висновки на підставі перших оцінок пілотів не можна, "оскільки причини, які могли привести до відхилення від траєкторії, могли мати іншу природу, яку пілоти ще не розуміють". Тому треба повністю вивчити технічну сторону, підкреслив він.

У понеділок на аеродромі "Скнилів", де в суботу о 12.52 сталася трагедія, завершили збирати фрагменти літака з тим, щоб тепер почати його відновлювати і вивчати в ангарі.

"Зараз видно, що біди можна було уникнути", - сказав голова держкомісії.


http://ukr.for-ua.com/news/2002/07/30/084907.html

Харківщина передала 30 тисяч гривень львів’янам

ForUm

Харківська облдержадміністрація направила 30 тис. грн. для надання допомоги сім’ям потерпілих і загиблих під час катастрофи 27 липня у Львові.

Про це повідомила журналістам керівник прес-служби Харківської облдержадміністрації Ніна Марченко.

За її словами, голова облдержадміністрації Євген Кушнарьов у суботу направив телеграму співчуття родичам і сім’ям потерпілих. Як повідомляє “Status quo”, медики і фармацевти області заявили про готовність надати ліки, а також прислати фахівців для надання медичної допомоги потерпілим.


http://www.cupol.lviv.ua/

30 липня 2002

Підкарпатське воєводство співчуває і допомагає

Сьогодні голова Львівської обласної державної адміністрації Мирон Янків зустрічався з представниками Підкарпатського воєводства Польщі. Вони передали гуманітарний вантаж для потерпілих під час катастрофи. Як повідомило радіо Львівська хвиля, директор кабінету маршалка Підкарпатського воєводства Войцех Шаска і начальник департаменту міжнародних зносин воєводства Марія Міхонь висловили свої щирі співчуття родичам та близьким загиблих під час катастрофи. Гуманітарний вантаж це - 300 кг медикаментів та медичних засобів. Крім того, польські медичні установи готові забезпечити нейрохірургічне та ортопедичне лікування постраждалих дітей. Проблему їх транспортування закордон поляки пообіцяли вирішити за свої кошти. З цією метою, можливо, потрібно буде використати гелікоптери меддопомоги.

У лікарнях перебуває 71 особа

У лікарнях Львова станом на сьогоднішній ранок перебуває 71 особа, з них 26 дітей. У львівських лікарнях на сьогодні перебуває 71 особа, у тому числі 26 дітей, постраждалих внаслідок авіакатастрофи 27 липня. Станом на 7.00 30 липня з медичних закладів виписано 6 осіб. У важкому стані знаходиться 18 осіб. За даними МНС на цей час ідентифіковано 72 загиблих, в тому числі 23 дитини. Не ідентифіковано 11 трупів. Продовжується ідентифікація і складання списків загиблих. Для допомоги потерпілим з резервного фонду державного бюджету виділено 10 млн. грн., які надійшли на рахунок Львівської облдержадміністрації. Львівська облдержадміністрація виділила 126 тис. грн. Від фізичних та юридичних осіб України на відкриті рахунки для допомоги потерпілим надійшло 125 тис. 865 грн. та 110 євро. Львівською обласною організацією товариства Червоного Хреста надано допомогу перев'язочними матеріалами, дезинфікуючими розчинами та миючими засобами на суму 1 тис. 800 гривень. Гуманітарну допомогу медикаментами (вантаж 1623 кг) надано Іспанією.

Сьогодні відбудеться поховання 24 загиблих

Сьогодні відбудеться поховання родини Михайлів, що мешкали на вулиці Ряшівській. 27 липня на Скнилові чотири члени родини. Всього сьогодні відбудеться 24 похорони. Жалоба у Львові триватиме ще два дні.

Шість тіл ідентифікують за допомогою аналізу ДНК

Голова державної комісії з розслідування причин трагедії у Львові, секретар Ради національної безпеки і оборони Євген Марчук повідомив, що для ідентифікації шести тіл буде потрібний аналіз ДНК. Про це він повідомив на прес-конференції в понеділок у Львові, посилаючись на дані медиків. Він підкреслив, що лабораторія для проведення аналізу ДНК, є і у Львові. За останніми даними, ідентифіковані тіла 72 загиблих серед них 23 дитини. Як повідомив на прес-конференції глава Львівської обладміністрації Мирон Янків, з моргу вже забрали 60 тіл. Тіла загиблих направлені в Херсон, Житомир, Донецьк і Харків. Є. Марчук підкреслив, що результати аналізу крові є таємницею слідства, і він не може їх розголошувати. За його словами, вже зараз видно, що деякі внутрішні інструкції Міноборони доведеться коректувати. "Адже не дарма говорять, що інструкції в армії пишуться кров’ю", сказав секретар РНБО. Він підкреслив, що поки це стосується інструкцій, які стосуються ієрархії дозволу інформування і отримання згоди на відповідні дії. Є. Марчук підкреслив, що на авіашоу у Львові використовувалася бойова техніка, а це відповідальність заступників командирів з бойової підготовки. Він також заявив, передає “Інтерфакс-Україна”, що не має наміру подавати у відставку. Хоч, як і всі, хто має відношення до збройних сил, відчуває причетність до того, що трапилося. На його думку, відповідати повинні ті, хто безпосередньо проводив захід. Є. Марчук заявив, що за результатами роботи комісії будуть "дуже серйозні висновки" не тільки по лінії Генеральної прокуратури.