на головну сторінку незалежний культурологічний часопис «Ї»

Наш проект – "Ї-молодий"

Звернення до молодих авторів


obkladynka 40 УКРАЇНА - ПОЛЬЩА: ПЕРСПЕКТИВИ КОРДОНІВ Травень 2006


obkladynka 40 УКРАЇНА - РІК ПІСЛЯ РЕВОЛЮЦІЇ Грудень 2005


obkladynka 33* ЕРОТИКА Вересень 2004


obkladynka 32* КОРУПЦІЯ МІНУС СВОБОДА Травень 2004


obkladynka 30* МАНІПУЛЯЦІЯ. МОРАЛЬ Січень 2004


Звернення до молодих авторів

Незмінний редактор польського паризького журналу “Культура”, вже легендарний Єжи Гедройц заповів припинити існування часопису після свого відходу. Але це лише матеріальна сторона справи перейшла в архів. Середовище, виховане журналом, отримало у спадок значно більше – школу мислення, стиль дотримання власної позиції, приклад інтелектуальної і громадянської відваги.

Мабуть саме про це йдеться редакції часопису „Ї”, коли ми започатковуємо видання молодіжних додатків до наших чисел. Однак не тільки.

Найбільшою проблемою останнього часу для нас є питання людського потенціалу. У випадку з журналом – питання авторів. З перекладами все гаразд, а от щодо вітчизняного мислячого і при цьому пристойно пишучого люду, то відчувається певне вичерпання. До київських інколи годі достукатися, нерідко там важить не рівень, а кількість проданого матеріалу і за яку ціну. Представники того покоління, що починало творити часопис, так чи инакше реалізувалися, здобули певний соціальний статус, набули, разом з життєвим досвідом, і якихось стереотипів, сформувавшись у середовищі „Ї”, переросли його і створили свої. Це є предметом нашої гордості, але в жодному разі не може бути причиною чи приводом до зупинки.

Часопис, як зрештою, і будь-яка инша справа, живий доти, доки розвивається і рухається вперед. Не так важливий рівень успішности кожного окремого кроку, скільки сам факт поступального руху. Для цього власне і потрібні нові люди, автори нового покоління, нової, часом незвичної, для початку можливо невдало аргументованої точки зору, оприлюднення якої є внутрішньою потребою на шляху до самовдосконалення і самореалізації.

Ми хочемо спробувати дати шанс молодим авторам вчитися на помилках – їхніх і наших. Ми хочемо спробувати дати шанс журналу не закостеніти серед загальновизнаних авторитетів, а надалі провокувати думку і дію.

На нашому сайті розміщено анонси наступних чисел журналу, ця рубрика постійно поновлюється і доповнюється. До кожного анонсованого „дорослого” числа новим проектом передбачається молодіжний випуск. Його поява (чи не-поява) залежатиме від міри зацікавлености молодих авторів запропонованою тематикою, а також від рівня та кількости надісланих текстів. Окрім того, ми готові обговорити і нові теми номерів „Ї-молодого”.

У добру путь.


Природа красоты