повернутися Ї-інформ

Трагедія на військовому аеродромі Львова

Ексклюзивні фото Андрія Кирчіва, свідка подій
Вирази співчуття
Дайджест новин 29.07.2002
Дайджест новин 30.07.2002
Дайджест новин 31.07.2002
Дайджест новин 02.08.2002


Авіашоу у Львові було організоване і проведене з порушенням нормативних документів

http://cupol.brama.com/index.php?ac=news&gid=1 КуПол 7.10.2002

Слідство у кримінальній справі, порушеній у зв'язку з катастрофою літака Су-27УБ на львівському аеродромі "Скнилів" 27 липня 2002 року, установило, що виконання елементів вищого пілотажу було організоване і здійснене з порушенням нормативних документів. Генеральна прокуратура України вже висунула 4 обвинувачення у цій кримінальній справі і має намір найближчим часом висунути обвинувачення іншим особам, причетним до організації і проведення польоту Су-27. Головне управління військових прокуратур Генеральної прокуратури України продовжує розслідування кримінальної справи, порушеної в зв'язку з катастрофою літака Су-27УБ на львівському аеродромі "Скнилів" 27 липня 2002 року, повідомили в прес-службі Генпрокуратури. На даний момент до кримінальної відповідальності притягнуто четверо осіб: колишній головнокомандувач ВПС Збройних сил України генерал-полковник Володимир Стрельніков, колишній командувач 14 авіаційного корпусу генерал-лейтенант Сергій Онищенко, колишній заступник командувача 14 авіакорпусу з бойової підготовки, начальник відділу бойової підготовки генерал-майор Анатолій Третяков, помічник керівника польотів на аеродромі й одночасно керівника польотів у пілотажній зоні для літака підполковник Юрій Яцюк. Проти льотчиків Су-27УБ - полковників Володимира Топонаря і Юрія Єгорова - кримінальну справу порушено, однак, у зв'язку з перебуванням пілотів на стаціонарному лікуванні у Військово-медичному центрі ВПС Збройних сил України, обвинувачення їм поки не висунуто. Тривалість слідства обумовлена проведенням 115 судово-медичних експертиз осіб, які одержали тілесні ушкодження. Сьогодні список живих потерпілих нараховує вже 492 осіб, підкреслили в прес-службі Генпрокуратури. Кореспондент.net

Кількість потерпілих може збільшитися ще на 100 осіб

Високий Замок 13.09.2002 №208-209(2338-2339)

Галина МИЦЬ

Завершено виплату державної матеріальної допомоги членам сімей загиблих. Нині таких налічується 135 - батьків, матерів, чоловіків, дружин і дітей. Оскільки окремі люди усе ще перебувають за межами України, кошти отримала 131 особа. Разом сума виплаченої державної матеріальної допомоги становить приблизно шість з половиною мільйонів гривень.

20 членів родин загиблих перебувають за межами Львівщини (пошуком цих людей займалися створені при райдержадміністраціях служби соціальної підтримки), отже, на їх ім’я відкрито спеціальні рахунки. Нині комісії з розподілу коштів (при облдержадміністрації) працюють над поділом благочинної допомоги, загальна сума надходжень - 7,5 мільйона.

Приблизно 1,7 мільйона гривень виплачено також людям, які вважаються потерпілими внаслідок скнилівської авіакатастрофи. Це не члени сімей загиблих, а ті, хто перебував чи перебуває на амбулаторному або стаціонарному лікуванні. Окрім того, у комісії з розподілу грошей надійшло понад 100 заяв від осіб, які стверджують, що вони також потерпіли внаслідок аварії. Нині спеціальна слідча група визначає, чи це справді так. Якщо цих людей визнають потерпілими, їм буде виплачено відповідну матеріальну допомогу. Також держава зарезервувала окрему суму на засоби протезування і пересування для тих, хто нині перебуває на лікуванні.


ForUm 18.08.2002
http://ukr.for-ua.com/news/2002/08/18/163152.html

Марчук склав чорний список на основі чорного ящика

ForUm

Безпосередніми причинами трагедії внаслідок авіакатастрофи СУ-27УБ під час авіашоу на львівському аеродромі "Скнилів" стали помилка екіпажу літака в техніці пілотування при виконанні незапланованого елемента, а також незадовільне управління діями екіпажу керівниками польотами і пряме невиконання обов’язків Анатолієм Третьяковим і Юрієм Яцюком.

Такі попередні висновки державна комісія надасть президенту країни Леоніду Кучмі за підсумками вже завершеного розслідування, повідомив телеканал "Студія 1+1" з посиланням на інформовані джерела. Держкомісію з розслідування очолює секретар Ради національної безпеки і оборони Євген Марчук.

Полковник Ю. Яцюк був помічником керівника польотами, генерал А. Третьяков - заступником командуючого 14-м авіакорпусом.

Розшифровка чорного ящика повністю підтвердила висновки експертів, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Відповідно до даних, вказаних у попередніх висновках держкомісії - офіційно потерпілими внаслідок катастрофи 27 липня вважаються 241 людина. З них 83 неповнолітніх. Загиблими комісія вважає 76 осіб, з них 27 дітей.

Причинами, які привели до такої величезної кількості загиблих і поранених названі істотні недоліки в організації і проведенні авіашоу.

Серед організацій і посадових осіб, які не виконали своїх обов’язків, названі: Головне командування ВПС України і Західне оперативне командування Збройних сил, зокрема вказані генерал-лейтенант Олександр Волошенко, генерал-майор Алексеєв, генерал-майор А. Третьяков, полковник Лукіних, генерал-лейтенант Сергій Онищенко.

Держкомісія, як повідомляє телеканал, особливо відзначила провину місцевих органів влади, які не передбачили можливості надзвичайної ситуації. Зокрема, вказані прізвища першого заступника голови Львівської обладміністрації Олександра Сендеги, мера Львова Любомира Буняка і керуючого справами міськвиконкому Олега Кузана.

У своїх пропозиціях держкомісія робить акцент на необхідності додаткового ресурсного забезпеченні українських ВПС, прийняття закону про авіацію і положення про демонстраційні польоти. Крім того, у висновках міститься пропозиція про створення спеціального органу нагляду за безпекою польотів.

Міністерству оборони запропонована повна переатестація усього офіцерського складу ВПС, а також визначитися з мірою відповідальності інших посадових осіб міністерства, причетних до катастрофи.

Як повідомлялося, 7 серпня Військовий суд Львівського гарнізону ухвалив рішення про утримання під вартою А. Третьякова і Ю. Яцюка.

Екс-головнокомандуючий ВПС Віктор Стрельніков і командуючий 14 авіаційного корпусу С. Онищенко, затримані раніше, в цей же день були звільнені з-під варти.

Пілоти - полковники Володимир Топонар і Юрій Єгоров знаходяться в цей час в госпіталі, і Генпрокуратура, що веде слідство, буде вирішувати питання про обрання запобіжного заходу для пілотів після їх одужання.


Поступ 17 серпня 2002 р.

Допомоги потерпілим виплачено

Іванка ПОПОВИЧ

Тема ліквідації наслідків авіакатастрофи, що сталася 27 липня на Скнилівському летовищі, і надалі залишається найважливішою в житті Львівщини. З огляду на час, що минув з того трагічного дня, сьогодні, на думку обласних керівників, уже легше оцінювати й аналізувати, як спрацювала влада – і місцева, і обласна, чи оперативно реагували медики, рятувальні служби, а також легше робити висновки про ті чи інші кроки.

Учора голова штабу з питань проведення роботи з ліквідації наслідків авіакатастрофи, перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Олександр Сендега та голова комісії з питань благодійної допомоги на ліквідацію наслідків авіакатастрофи, заступник голови ЛОДА Богдан Матолич під час зустрічі з журналістами аналізували виконану роботу та роз’яснювали механізми розподілу грошових допомог сім’ям постраждалих.

“На сьогодні штаб з ліквідації наслідків авіакатастрофи продовжує свою роботу. Основними завданнями є надання медичної допомоги, і не лише тим, хто ще перебуває на стаціонарному лікуванні, а й сім’ям потерпілих. І тут в першу чергу йдеться про кваліфіковану допомогу лікарів-психологів, – повідомив Олександр Сендега. – Наступним питанням є виплата матеріальних допомог. Усім, хто перебував на амбулаторному та стаціонарному лікуванні, вже виплачено всі матеріальні компенсації. Станом на сьогоднішній день 113 членів сімей загиблих отримали матеріальну допомогу, ще є 137 осіб, котрі мають одержати компенсації”.

За словами Богдана Матолича, за кожною сім’єю потерпілих у районах міста та області було закріплено групу соціальної підтримки.

“З перших днів ми зіткнулися з проблемою: досі в державі не було розроблено жодної методики оцінки рівня матеріальних відшкодувань. За допомогою членів державної комісії, котрі працювали у Львові в ці дні, ми розробили документи, котрі на сьогодні вже є унікальними – вони погоджені членами цієї комісії, затверджені головою облдержадміністрації, – повідомив Богдан Матолич. – Уперше в Україні розроблено положення “Про затвердження порядку виплати грошової допомоги неповнолітнім дітям” і “Про порядок обліку та використання благодійної допомоги на ліквідацію наслідків авіакатастрофи”.

Богдан Матолич наголосив присутнім на прес-конференції журналістам на тому, що нині матеріальну допомогу виплачена практично усім, хто мав її отримати, і ця сума становить 5 мільйонів гривень.

Зрозуміло, що найбільшу увагу приділяють двом дітям- сиротам, батьки котрих загинули на авіашоу, та 16 неповнолітнім, що втратили одного з батьків. Їм грошову матеріальну допомогу виплачували в окремому порядку. “Спочатку ми хотіли відкрити їм рахунки в Національному банку України, але цей банк нам відповів, що не може відкривати такі рахунки, то було вирішено відкрити іменні рахунки в Ощадному банку України, – розповів Богдан Матолич. – Згідно з цим положенням, передбачено захист коштів від інфляції, знецінення та від випадкових отримувачів, навіть батько чи мати не зможуть зняти ці кошти до повноліття дитини. Проценти, що будуть нараховуватись, за бажанням опікунів використовуватимуть для тих дітей”.